Linki sponsorowane: link sponsorowany link sponsorowany

Lista kosmetyków strona startowa Info, kontakt, itd

Alterra Anti-Age Tagescreme Orchidee Reife und Anspruchsvolle Haut

Rossmann

Skład według INCI*:

Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Glycerin, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Bambusa Arundinacea Stem Extract, Alcohol, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Helianthus Annus Seed Oil, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Bambusa Vulgaris Shoot Extract, Ubiquinone, Camellia Sinensis Leaf Extract, Vanilla Planifolia Fruit Extract

*INCI: International Nomenclature of Cosmetic Ingredients - ujednolicone, międzynarodowe nazwy składników kosmetyków.


Linki sponsorowane: link sponsorowany link sponsorowany

Zdjęcia produktu:

Opakowanie kosmetyku

Skład kosmetyku

Źródło informacji o składzie kosmetyku:

Anna Półtorak: Kosmetyki "naturalne", "biologiczne" i "ekologiczne": Występowanie substancji potencjalnie niebezpiecznych w składzie produktów deklarowanym przez producenta. Praca magisterska (promotor: prof. Radosław Śpiewak). Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum, Wydział Farmaceutyczny. Kraków 2013.


Linki sponsorowane: link sponsorowany link sponsorowany

Wydawca i redaktor serwisu:

dr hab. med. Radosław Śpiewak, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalista dermatolog, wenerolog i alergolog.

Uwaga: Autorzy tego serwisu dołożyli wszelkich starań, aby opisy kosmetyków były zgodne z informacjami podanymi przez producentów. Osoby gromadzące przedstawione powyżej dane czyniły to niezależnie od producentów i nie otrzymywały od producentów wynagrodzenia za to. Sponsorzy niniejszego serwisu nie mają żadnego wpływu na zamieszczane w nim treści. Podane składy kosmetyków odzwierciedlają deklaracje producentów zamieszczone na opakowaniach, ulotkach produktów lub w innych oficjalnych źródłach, a prawdziwość tych deklaracji nie była weryfikowana za pomocą analiz chemicznych.

Należy pamiętać, że w produktach kosmetycznych mogą występować składniki niewymienione w składzie, a związki wykazane jako składniki mogą być nieobecne w faktycznym składzie produktu. Ponadto składy kosmetyków mogą podlegać modyfikacjom, kosmetyki mogą ulegać zanieczyszczeniu substancjami uczulającymi i drażniącymi na etapie produkcji, transportu, przechowywania oraz użytkowania, a niektóre substancje uczulające i drażniące w produkcie mogą powstawać samoistnie na skutek degradacji lub niewłaściwego stosowania kosmetyku. Dlatego z informacji podanych na tej stronie korzystasz na własne ryzyko i odpowiedzialność. Każda informacja dotycząca zdrowia powinna być weryfikowana w innych wiarygodnych źródłach i konsultowana ze specjalistą. Ten serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępuje opinii biegłego ani konsultacji lekarskiej. Jeżeli masz problemy skórne, skontaktuj się jak najszybciej ze specjalistą dermatologiem. Jeżeli podejrzewasz u siebie alergię na kosmetyk, skontaktuj się niezwłocznie ze specjalistą alergologiem. Będziemy wdzięczni za kontakt i informację o błędach i nieścisłościach na tej stronie - postaramy się możliwie szybko je skorygować.

Wszystkie prawa zastrzeżone: Możesz korzystać bezpłatnie z tego serwisu wyłącznie do celów osobistych, wszelkie inne zastosowania - zarówno komercyjne, jak i niekomercyjne - wymagają pisemnej zgody właściciela praw autorskich.


Linki sponsorowane: link sponsorowany link sponsorowany


© Radosław Śpiewak Instytut Dermatologii, Kraków. All rights reserved.
Document created on 3 October 2014, last updated on 19 January 2015.