Linki sponsorowane: link sponsorowany link sponsorowany

Lista kosmetyków strona startowa Info, kontakt, itd

All about beauty, płyn do kąpieli, lawendowy

Tesco Stores Ltd.

Skład według INCI*:

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Laureth-4, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Styrene/Acrylates Copolymer, Polysorbate 20, Citric Acid, Parfum, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolinone, CI 17200, CI 42051

*INCI: International Nomenclature of Cosmetic Ingredients - ujednolicone, międzynarodowe nazwy składników kosmetyków.


Linki sponsorowane: link sponsorowany link sponsorowany

Zdjęcia produktu:

Opakowanie kosmetyku

Skład kosmetyku

Źródło informacji o składzie kosmetyku:

Weronika Moczko: Analiza występowania barwników w płynach do kąpieli i żelach pod prysznic. Praca magisterska (promotor: prof. Radosław Śpiewak). Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum, Wydział Farmaceutyczny. Kraków 2014.


Linki sponsorowane: link sponsorowany link sponsorowany

Wydawca i redaktor serwisu:

dr hab. med. Radosław Śpiewak, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalista dermatolog, wenerolog i alergolog.

Uwaga: Autorzy tego serwisu dołożyli wszelkich starań, aby opisy kosmetyków były zgodne z informacjami podanymi przez producentów. Osoby gromadzące przedstawione powyżej dane czyniły to niezależnie od producentów i nie otrzymywały od producentów wynagrodzenia za to. Sponsorzy niniejszego serwisu nie mają żadnego wpływu na zamieszczane w nim treści. Podane składy kosmetyków odzwierciedlają deklaracje producentów zamieszczone na opakowaniach, ulotkach produktów lub w innych oficjalnych źródłach, a prawdziwość tych deklaracji nie była weryfikowana za pomocą analiz chemicznych.

Należy pamiętać, że w produktach kosmetycznych mogą występować składniki niewymienione w składzie, a związki wykazane jako składniki mogą być nieobecne w faktycznym składzie produktu. Ponadto składy kosmetyków mogą podlegać modyfikacjom, kosmetyki mogą ulegać zanieczyszczeniu substancjami uczulającymi i drażniącymi na etapie produkcji, transportu, przechowywania oraz użytkowania, a niektóre substancje uczulające i drażniące w produkcie mogą powstawać samoistnie na skutek degradacji lub niewłaściwego stosowania kosmetyku. Dlatego z informacji podanych na tej stronie korzystasz na własne ryzyko i odpowiedzialność. Każda informacja dotycząca zdrowia powinna być weryfikowana w innych wiarygodnych źródłach i konsultowana ze specjalistą. Ten serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępuje opinii biegłego ani konsultacji lekarskiej. Jeżeli masz problemy skórne, skontaktuj się jak najszybciej ze specjalistą dermatologiem. Jeżeli podejrzewasz u siebie alergię na kosmetyk, skontaktuj się niezwłocznie ze specjalistą alergologiem. Będziemy wdzięczni za kontakt i informację o błędach i nieścisłościach na tej stronie - postaramy się możliwie szybko je skorygować.

Wszystkie prawa zastrzeżone: Możesz korzystać bezpłatnie z tego serwisu wyłącznie do celów osobistych, wszelkie inne zastosowania - zarówno komercyjne, jak i niekomercyjne - wymagają pisemnej zgody właściciela praw autorskich.


Linki sponsorowane: link sponsorowany link sponsorowany


© Radosław Śpiewak Instytut Dermatologii, Kraków. All rights reserved.
Document created on 3 October 2016, last updated on 19 January 2017.